Nebíčko v tlamičce – makové řezy s vanilkovým krémem


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

400 ghladká mouka
150 gmáslo
100 gmoučkový cukr
2 ksvejce
3 lžícezakysaná smetana
1 bal.prášek do pečiva

Vanilková vrstva:

500 mlmléka
1 bal.vanilkový pudink
20 ghladká mouka
100 gkr. cukr
100 gbílá čokoláda
100 gmáslo

Maková vrstva:

300 mlmléka
120 gkr. cukr
200 gmletý mák
70 gsušenky bebe
150 gmáslo

Čoko poleva:

150 ghořká čokoláda
30 gmáslo
1 lžíceolej
1 lžícemléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ze surovin na těsto zpracujeme kuličku, kterou rozdělíme na 5 stejných částí. Každou část rozválíme a upečeme v předem vyhřáté troubě na plechu, který jsme vyložili pečícím papírem při teplotě 180 stupňů do zlata (cca 10 minut každý plát, ale záleží na tloušťce těsta).
  2. Upečené pláty necháme zcela vychladnout a připravíme si náplně.

  3. Vanilková: v mléce rozmícháme vanilkový pudinkový prášek, mouku a cukr. Na mírném ohni uvaříme hustý pudink, který odstavíme a přidáme na kostičky nalámanou čokoládu a na kostičky nakrájené máslo. Mícháním všechno spojíme a necháme mírně vychladnout.
  4. Maková: Do mléka přidáme cukr a na mírném ohni ho rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme mák a necháme ho spařit. Odstavíme a přidáme namleté ​​sušenky a máslo. Mícháním vše spojíme a můžeme vrstvit.
  5. Těsto – maková náplň – těsto – vanilkový krém – těsto – maková náplň – těsto – vanilkový krém – těsto – čokoládová poleva.
  6. Čokoládovou polevu připravíme jednoduchým způsobem – vše spojíme ve vodní lázni do jednotné hmoty a nalijeme na řezy. Necháme ztuhnout a podáváme.

Zdroj: Coolinarika