Domácí Kinder mléčný řez


Spread the love

SUROVINY

Těsto (2 ks):

6 ksvejce
6 lžicpolohrubá mouka
4 lžícekr. cukr
2 lžícemed
2 lžícekakao
2 bal.vanilkový cukr
1 bal.prášek do pečiva
6 lžicteplá voda

Náplň:

1 lmléko
100 gkukuřičný škrob
2 bal.vanilkový cukr
250 gmoučkový cukr
125 gmáslo

Stred:

200 gčokoláda
100 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ingredience na těsto si rozdělíme na polovinu (z uvedených upečeme 2 piškotové cesta). Bílky od žloutků oddělíme. Žloutky si vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme vodu a postupně i vanilkový cukr a med. Postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem a nakonec přimícháme vyšlehaný sníh z bílků.
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech, který jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 200 stupňů cca 10 minut. Upečené těsta necháme vychladnout.

  3. Připravíme si krém. V 100 ml mléka si vymícháme kukuřičný škrob, přidáme vanilkový cukr. Zbylé mléko dáme na oheň a zahřejeme. Když máme mléko teplé, přidáme k němu 100 ml mléka s kukuřičným škrobem. Vaříme do zhoustnutí a necháme vychladnout.
  4. Máslo s cukrem si vymícháme do pěny a postupně přidáme hustou hmotu. Důkladně vyšleháme.
  5. Smetanu si dáme ohřát do hrnce a když je teplá, odstavíme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme.
  6. Na upečený plát těsta si natřeme polovinu náplně, navrstvíme čokoládu a dáme do lednice ztuhnout. Následně navrstvíme druhou polovinu náplně (trochu si necháme na vrch) a zakryjeme to druhým plátem těsta. Potřeme zbylou nádivkou a ozdobíme strouhanou čokoládou.
  7. Dáme do lednice ztuhnout, nejlépe na celou noc a podáváme. Dobrou chuť!

Zdroj: Receptiudlanu